Piłka ręczna – jakie akcesoria będą przydatne?

mecz piłki ręcznej, mężczyzna trzyma w dłoni piłkę do piłki ręcznej tuż przed rzutem. W tle inne akcesoria do gry w piłkę ręczną

Piłka ręczna akcesoria

„Połowa sukcesu tkwi w przygotowaniach” – w tym popularnym przysłowiu nie ma choćby grama przesady. Dobrze wyposażeni zawodnicy będą trenować z większym zapałem, a na boisku osiągną jeszcze lepsze rezultaty. Tak wymagająca dyscyplina, jak a piłka ręczna narzuca konieczność zakupu odpowiedniego sprzętu, który pozwoli szczypiornistom swobodnie ćwiczyć, odpoczywać oraz przygotowywać się do meczu. Na co zwrócić uwagę podczas przeglądania sklepowego katalogu?

Piłka ręczna akcesoria. Na boisku i podczas treningu – strój, ochraniacze i nie tylko

Swoboda ruchu oraz komfort to jedne z podstawowych czynników, które pozwalają zawodnikowi rywalizować o piłkę i zdobywać bramki. Regulamin IHF jasno określa wymagania wobec stroju obowiązującego w czasie oficjalnych spotkań, jednak oprócz koszulki oraz spodenek przepisy dopuszczają noszenie kilku akcesoriów, które mają zapewnić bezpieczeństwo i wygodę sportowców.

Ochraniacze stanowią jeden z najważniejszych dodatków dla szczypiornistów. Miękkie, dopasowane do budowy ciała stabilizatory nie tylko redukują obciążenie stawów, ale również chronią zawodników przed kontuzjami. Najbardziej narażonymi na urazy rejonami są stawy kolanowe, łokcie, nadgarstki oraz rejon krocza. Jeżeli chcemy zapewnić kompleksowe wsparcie dla ramienia, warto zakupić rękaw, stabilizujący rękę od nadgarstka po mięsień naramienny. Zakup odpowiedniego ochraniacza lub opaski pozwoli uniknąć problemów z kontuzjami oraz nie dopuści do wychłodzenia ścięgien podczas odpoczynku. Opaska na czoło pomoże utrzymać włosy pod kontrolą i nie dopuści, aby pot spłynął zawodnikowi do oczu. Podczas treningów nie ma potrzeby ubierać strojów meczowych. Lepiej sięgnąć po luźną, wytrzymałą odzież z poliestru, dzięki czemu zachowamy pełną swobodę ruchu.

Niezależnie od tego, czy mowa o meczu ligowym, czy też towarzyskim sparingu, zawodnicy będą potrzebowali uzupełnić płyny. Pragnienie trzeba zaspokoić szybko, dlatego doskonałym wyborem będzie poręczny bidon. Przenoszenie sporej ilości tego typu butelek może być kłopotliwe, toteż warto zaopatrzyć się również w koszyk na bidony, który pomoże zaopatrzyć całą drużynę w napoje oraz wodę. Schodzący z boiska zawodnicy będą spoceni. W takiej sytuacji dobrze jest mieć pod ręką chłonny ręcznik oraz ciepłe czapki. Tym sposobem nie dopuścimy do wychłodzenia organizmu w czasie przerw.

Pompowanie i smarowanie – dodatki do piłek

W takiej dyscyplinie jak piłka ręczna akcesoria obejmują nie tylko dodatki dla zawodników. Należy zadbać również o samą piłkę. Solidny chwyt oraz przyczepność zapewniana jest przez specjalny klej. Dobre nasmarowanie to najlepszy sposób, na zwiększenie precyzyjności podań oraz poprawę skuteczności rzutów. Niezależnie od tego, jak spocone będą palce zawodników, podczas gry piłka nie będzie wymykała się z rąk. Akcesoria do piłki ręcznej obejmują również pompki oraz igły, przeznaczone do uzupełniania powierza. Odpowiednie ciśnienie wpływa na odbicie oraz trajektorię lotu, dlatego każda drużyna powinna zaopatrzyć się w sprzęt, umożliwiający szybkie pompowanie piłki.

Zobacz także: Zabawa na placu zabaw. Jak wpływa na rozwój dziecka?