Bieżnia elektryczna

Dla kogo bieżnia elektryczna

Bezpieczniejsze bieganie. Każdy, kto biega, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nie zawsze łatwo jest zmotywować się do tego, aby wyjść z domu i ćwiczyć. W takiej sytuacji być może dobrym rozwiązaniem będzie zakup własnej bieżni elektrycznej, dzięki której będziemy mogli ćwiczyć we własnym domu niezależnie od aury panującej za oknem. Co więcej, jak dowodzą badania naukowe, bieżnia elektryczna, a więc bieżnia stacjonarna jest o wiele bardziej bezpieczna dla naszego zdrowia, dla naszych stawów niż bieganie w terenie.

Zdrowe stawy
Wynika to głównie z tego, że na bieżni elektrycznej nasze stopy uderzają o podłoże ze znacznie mniejszym naciskiem niż ma to miejsce w przypadku biegania po asfalcie. Jak więc widać, zakup własnej bieżni elektrycznej ma wiele korzyści. W tym miejscu chcemy jednakże zapytać o to, w jaki sposób należy wybierać bieżnie elektryczne i jakie czynniki brać pod uwagę przy jej zakupie? Każda bieżnia nieco różni się od innych, a więc przy zakupie sprzętu powinniśmy w głównej mierze skupić się na tym, czego tak naprawdę oczekujemy i co dzięki owej bieżni, dzięki treningowi na bieżni chcemy osiągnąć? Jakie funkcje powinna, zatem spełniać bieżnia elektryczna?

Zasadnicze funkcje
Na pewno powinna ona wyświetlać szybkość naszego biegu, jego tempo, czas biegania, ilość spalanych przez nas kalorii. Poza tym warto również zwrócić uwagę na to czy dany model bieżni daje nam możliwość ustawienia różnych programów, dzięki której będziemy mogli dostosować wszelkie parametry biegu do naszej aktualnej kondycji i do naszych potrzeb. Bardzo ważnym aspektem jest to czy dana bieżnia elektryczna ma możliwość ustawienia pewnego oporu biegania czy też ustawienia odpowiadającego nam pochylenia. Można również zwrócić uwagę na taką funkcję, jaką jest pomiar tętna osoby biegnącej, dzięki czemu możemy mówić o nieco większym bezpieczeństwie biegania na takiej bieżni elektrycznej. Wybór na pewno nie jest niczym łatwym, aczkolwiek oczywiście posiadanie takiej bieżni elektrycznej i oczywiście korzystanie z niej ma dla nas bardzo duże znaczenie, to bardzo korzystna dla nas forma ćwiczeń, forma aktywności fizycznej, dlatego zakup takiego sprzętu do fitnessu powinien być omówiony z doświadczonym sprzedawcą.